Vištuk
Obec Vištuk

Príhovor starostky ku Dňu matiek

Príhovor pani starostky ku Dňu matiek

Milé mamičky,

dnes viac, ako inokedy myslíme na vás, drahé mamičky. Druhá májová nedeľa je výnimočná, pretože je sviatkom všetkých vás. Uvedomujeme si, že svojim rozhodnutím stať sa matkami, ste zamenili pohodlie a bezstarostnosť za zodpovednosť, obetavosť a starostlivosť o svoje deti a rodiny. Tým, že ste svoje deti nosili pod srdcom a priviedli ich na tento svet, stali ste sa pre ne  najúžasnejšími a jedinečnými bytosťami. Hoci často unavené a niekedy aj s veľkou bolesťou, ste im vždy dokázali byť oporou i povzbudením. Mamina láska, ako nevyčerpateľná studnica dobroty, nehy, pochopenia,  trpezlivosti a mnohého odpúšťania bola, je a vždy aj bude tým, čo len mama môže svojmu dieťaťu dať. A preto je dnešný deň aj pre mňa príležitosťou poďakovať vám drahé mamičky a starké za všetko, čo ste pre svoje deti, vnúčatá i pravnúčatá s láskou urobili, za to, že po celý svoj život im odovzdávate kus zo seba, že nad svojimi ratolesťami držíte ochrannú ruku a sprevádzate ich v dobrom  i v zlom. Prajem vám všetkým, aby ste v svojich deťoch, vnúčatách i pravnúčatách našli lásku, dobrotu, oporu a bezpečnosť. A ak sa vám niekedy zalesknú v očiach slzy, nech sú to slzy šťastia a radosti. Buďte zdravé, krásne, milé a spokojné v kruhu svojich drahých. Prežívajte spolu krásne, pohodové a požehnané chvíle.

Zvlášť mi dovoľte poďakovať všetkým mamám i starým mamám, ktoré sa starajú v čase pandémie o chorých, seniorov a ľudí so zdravotným postihnutím. Prajem im veľa síl pri zvládaní náročnej  práce a životnej skúšky.

Posielam tiež pozdrav aj do neba pre vás mamičky a babičky, ktoré už nie ste medzi nami. Ďakujem aj vám za všetko dobré vo vašom živote a prajem vašim blízkym, aby si vás navždy uchovali vo svojich srdciach a s láskou na vás spomínali.

Dátum vloženia: 10. 5. 2020 14:37
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 9. 2020 15:03
Autor:

mobilná aplikácia

Po Ut St Št Pia So Ne

Nájomné zmluvy HM

portál zverejňovania nájomných zmlúv na hrobové miesta

Predpoveď počasia

dnes, nedeľa 10. 1. 2021