Upozornenie na podvodníkov!

Združenie miest a obcí Slovenska upozorňuje na pokusy o podvody v súvislosti so Sčítaním obyvateľov, domov a bytov 2021.

Združenie miest a obcí Slovenska upozorňuje, že v zmysle projektu OCHRANA ZRANITEĽNÝCH V ČASE ASISTOVANÉHO SČÍTANIA sledujeme pokusy o podvody v súvisloti so SODB 2021.

V prípade, ak by do Vašej poštovej schránky bol doručený list s tvrdením, že zamestnanci Štatistického úradu prídu skontrolovať správnosť informácií z SODB 2021 k vám domov a máte sa na takúto návštevu pripraviť ide o protizákonnú praktiku podvodníkov! (List bol napísaný na sfalšovaný hlavičkový papier ŠÚ a obsahoval kontakty a údaje ŠÚ.)

Štatistický úrad SR nekontroloval, nekontroluje a nebude kontrolovať správnosť údajov zo sčítania obyvateľov. Zber údajov bol ukončený. Žiadne kontroly doma u obyvateľov sa vykonávať nebudú a ani sa od obyvateľov nepožadujú dodatočné a doplňujúce údaje.

Ak obyvateľ podobné konanie zaznamená, toto treba okamžite hlásiť na políciu. Nikoho pod takouto zámienkou nevpúšťajte do svojho domu a neposkytujte žiadne osobné informácie!

Dátum vloženia: 22. 7. 2021 9:31
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 7. 2021 9:38