Otvorenie ambulancie všeobecného lekára

Otvorenie ambulancie všeobecného lekára 1

Otvorenie ambulancie

Otvorenie ambulancie v obci

6. júla 2021 sme oficiálne otvorili  zrekonštruované priestory novej ambulancie v priestoroch bývalej materskej školy. Ambulancia praktického lekára bude poskytovať zdravotnú starostlivosť  nielen miestnym občanom, ale aj občanom z okolitých obcí, ak o túto starostlivosť prejavia záujem.
MUDr. Rastislav Moravec bude v nej ordinovať dva krát týždenne, a to v utorok a štvrtok v čase od 7,30 hod. do 14,30 hod. Ostatné pracovné dni (pondelok, streda, piatok) bude pacientom k dispozícii v ambulancii Pezinok.

Ďakujeme sponzorom, ktorí sa spolu s Obcou Vištuk finančne podieľali na rekonštrukcii ambulantných priestorov:

Bratislavský samosprávny kraj                          3.908,00 €

ProOvo, a. s.  Svätý Jur                                    12.000,00 €

Ďakujeme realizačnému tímu za kvalitne odvedenú prácu, za čistenie a upratovanie priestorov.
Sú to: Andrej Radakovič, Radoslav Vlník, Pavol Vadovič, Milan Pero a kolektív, Alojz Haleš,  Jozef Fabiankovič, Zuzana Keráková, Barbora Neščáková.

Projekt „Poskytovanie zdravotnej starostlivosti“ riešil  čiastočnú rekonštrukciu a modernizáciu priestorov jestvujúceho objektu bývalej materskej školy. S realizačnými prácami sme začali v roku 2019. Obec mala záujem zrekonštruovať budovu kompletne spolu aj  s jej exteriérom. Týkalo sa to výmeny strechy, opravy fasády, výmeny oplotenia a vybudovania parkovacích miest. Pre nedostatok finančných prostriedkov a pandemickú situáciu sa nám podarilo zrealizovať iba rekonštrukciu vnútorných priestorov, ich technické vybavenie,  inštaláciu hromozvodov a bezbariérový vstup. Aj keď obec vyvinula maximálne úsilie, aby rekonštrukcia prebehla čo najrýchlejšie  a všetky súhlasy kompetentných inštitúcií  získala čo najskôr, ambulanciu sme mohli oficiálne sprevádzkovať až v týchto dňoch, pretože administratívny proces bol dlhší ako samotná rekonštrukcia. Aj keď obec mala súhlas Regionálneho úradu verejného zdravotníctva k prevádzke ambulancie už v septembri minulého roka, ďalší proces súhlasov pre prevádzkovanie ambulancie lekárom sa z dôvodu pandémie predĺžil takmer o tri štvrte roka.  Veríme, že aj napriek týmto peripetiám bude ambulancia slúžiť k spokojnosti občanov.

Realizáciou projektu obec vytvorila dôstojné prostredie podľa platnej legislatívy, bezpečnostných a hygienických noriem  a aspoň čiastočne skvalitnila občiansku vybavenosť  v oblasti zdravotnej starostlivosti o občanov.

Veríme, že keď bude situácia stabilizovaná a život sa vráti do normálu, obec bude pokračovať v komplexnej rekonštrukcii zdravotného strediska a jeho areálu.

Ing. Mária Vráblová

starostka