ODPADKY vo vinohradoch !!!

Odpadky vo vinohradoch.

Pozdravujem našich občanov, ktorí si pri vinohradoch na Polánke urobili zbernú odpadovú nádobu na smeti, hlavne plasty v betónovej kadi a ešte na ohnisko rozložili plastový odpad, ktorý pri zapálení produkuje karcinogénne látky.  Tie unikajú do ovzdušia a ohrozujú aj tých, ktorí nakladajú s odpadom podľa platných  právnych predpisov, teda vzorne triedia, potvrdením čoho je aj priložený  Certifikát, ktorý naša obec získala za triedenie odpadu za rok 2020. Milí naši „ekológovia“, žiadam vás o zjednanie nápravy – keď ste si nádoby doniesli plné až k vinohradom, tak si och láskavo zoberte prázdne a naložte s nimi tak, ako to káže zákon a obyčajná ľudská slušnosť a zodpovednosť  Za pochopenie a ústretovosť veľmi pekne ďakujem. „Čo nechcete, aby iní robili vám, nerobte ani vy im!“

Ing. Mária Vráblová

starostka

Plastový odpad plastový odpad vinohradyCertifikát - vytriedený odpad za rok 2020

Dátum vloženia: 10. 6. 2021 14:51