DEŇ MATIEK

Deň matiek

Príhovor starostky obce ku dňu matiek

Drahé mamičky, staré a prastaré mamičky,

náš spoločenský život je z dôvodu pretrvávajúcej pandémie ešte stále obmedzený, a preto nebolo možné zorganizovať kultúrne podujatie ku Dňu matiek, ktorý sa nezadržateľne blíži.

Na Slovensku je to druhá májová nedeľa, kedy oslavujeme tento deň a vzdávame hold materstvu. Je  to zároveň príležitosť popriať vám, drahé mamičky, všetko najlepšie a najkrajšie k tomuto krásnemu sviatku i k výnimočnému daru byť matkou. Zo srdca vám všetkým prajem, aby sa vám všetko dobré, čo ste odovzdali a stále odovzdávate svojim deťom, mnohonásobne vrátilo v podobe lásky, úcty a vďaky. Vám, mladé mamičky prajem, aby  ste si užívali a vychutnávali  každý okamih prežitý s vašimi ratolesťami, lebo sa už nikdy nezopakuje a tiež, aby vám nikdy nechýbala trpezlivosť s nimi. Tým skôr narodeným prajem, aby im ich veľké deti a vnúčatá prinášali viac radostí ako starostí.

A vám milé mamy, ktoré sa dívate na svoje deti a vnúčatá z neba, posielam pozdrav a veľké poďakovanie za všetku lásku, obetavosť, starostlivosť a opateru, ktorou ste počas svojho života zahŕňali svoje deti.

Nuž dovoľte mi na záver povedať za všetkých: „Drahá mama, mám Ťa rada, mám Ťa rád. Ďakujem. Krásnu májovú nedeľu všetkým.“

S úctou a vďakou

Ing. Mária Vráblová