Cestovné obmedzenia

Cestovné obmedzenia ŽSR

Na základe rozhodnutia vlády SR a Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v reakcii na aktuálnu krízovú situáciu a snahu zamedziť šírenie nového koronavírusu pripravuje kroky, ktoré sa v najbližších dňoch dotknú cestujúcich vo vnútroštátnej i v medzinárodnej preprave. Tie súvisia aj s viacerými nariadeniami a rozhodnutiami ÚKŠ.

Počnúc dňom 13. 3. 2020, je od 07:00 zastavená akákoľvek verejná medzištátna vlaková preprava zo a do Slovenskej republiky na všetkých hraničných priechodoch so všetkými susednými krajinami. Vnútroštátne vlaky budú od soboty 14. 3. 2020 premávať každý deň do odvolania výlučne podľa grafikonu, ktorý platí štandardne počas soboty.

Celkovo pôjde o dočasnú redukciu v objeme zhruba 33 % dopravných výkonov. Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV SR) vydalo nasledovné opatrenia, ktoré budú realizované v noci zo soboty na nedeľu (od 15. 3. 2020).

Vnútroštátna preprava všeobecne

Všetky vnútroštátne vlaky budú premávať podľa nasledovných pravidiel:

•              • Ak má podľa cestovného poriadku vlak premávať v pracovných dňoch, počas dočasnej redukcie premávať nebude.

•              • Ak má podľa cestovného poriadku vlak premávať len v nedeľu a vybrané dni, počas dočasnej redukcie premávať nebude.

•              • Ak má podľa cestovného poriadku vlak premávať len v pondelok, piatok alebo v nedeľu a vo vybrané dni, počas dočasnej redukcie premávať nebude.

•              • Ak má podľa cestovného poriadku vlak premávať v určitom sezónnom období (napr. počas prázdnin, v lete a pod.), počas dočasnej redukcie premávať nebude.

•              • Ak má podľa cestovného poriadku vlak premávať počas víkendových dní, počas dočasnej redukcie bude premávať denne.

•              • Ak má podľa cestovného poriadku vlak premávať počas pracovných dní a v sobotu, počas dočasnej redukcie bude premávať denne.

•              • Ak má podľa cestovného poriadku vlak premávať denne, počas dočasnej redukcie bude premávať rovnako denne.

Dátum vloženia: 17. 3. 2020 11:44
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 9. 2020 15:03