Poškodenie obecného majetku

Žiadame mládež, aby nepoškodzovala obecný majetok a využívala svoj voľný čas zmysluplne!!!
Detské ihrisko je určené pre deti od 3 do 12 rokov.

Vážení spoluobčania, milá mládež a návštevníci detského ihriska v priestoroch bývalej materskej školy,

veľmi som sa potešila, keď bola naša obec podporená v projektoch,  vďaka ktorým sme mohli zveľadiť detské ihrisko v priestoroch bývalej materskej školy. Vymenili sme opotrebované a poškodené hracie prvky, doplnili sme nové a zabezpečili sme tiež piknikové stoly s lavicami pre deti s mamičkami a iných návštevníkov, aby si mohli oddýchnuť, posedieť, prípadne sa občerstviť. Máme záujem a snahu ihrisko ďalej vylepšovať, dopĺňať, aby bolo užitočné a prospešné pre širokú verejnosť. Prvé nepríjemné skúsenosti boli v podobe poškodených hracích prvkov, neporiadku, zanechávania pozdravov v podobe smetí, zvyškov jedla a obalov z neho, fliaš od alkoholu, energetických nápojov a cigaretových ohorkov.  Naozaj široká škála toto, čo naozaj na detské ihrisko nepatrí. Postupne pribúdali väčšie poškodenia hracích prvkov, ktoré niekoľkokrát zamestnanci obce opravovali. Najnovšie je to tvorba neznámeho umelca alebo umelcov, ktorí hracie prvky zdevastovali svojimi čarbanicami. Neviem, či sa jedná o zlomyseľnosť a nevychovanosť,  ale tvorivé,  slušné, ani umenie to nie je. Jedná sa o obecný majetok, ktorý má v dobrom slúžiť všetkým občanom, najmä deťom vo veku 3 - 12 rokov.

Ing. Mária Vráblová

starostka