Z├ísluhou predsedu ┼áSK Vi┼ítuk Jozefa ┼áirok├ęho m├í klub v slovenskom streleckom ┼íporte v├Żnimo─Źn├ę postavenie. Aj ke─Ć sa stal Jozef ┼áirok├Ż streleckou legendou, mal tento ┼íport vo Vi┼ítuku predchodcov.
Pionierske za─Źiatky ┼íportovej stre─żby s├║ spojen├ę so ┼átefanom Fajkusom, strelcom pu┼íkov├Żch discipl├şn, ktor├Ż za─Źal so streleck├Żm ┼íportom v Loveckom ochrannom spolku a potom,─Źo bola ┼íportov├í stre─żba zveren├í Zv├Ązarmu, stal sa jeho ─Źlenom a v├Żkonn├Żm strelcom. V roku 1956 vybojoval na majstrovstv├ích Slovenska v olympijskej discipl├şne ─ŻM 3x40 bronzov├║ medailu a stal sa aj prv├Żm predsedom Streleckej sekcie S├ÜV Zv├Ązarmu.

┬á┬á┬á V roku 1973 z├ísluhou Jozefa ┼áikok├ęho sa na rozostavanej strelnici u┼ż strielalo. Samotn├ę streli┼íte sa po─Źas v├Żstavby pred─║┼żilo z 12 streleck├Żch stanov├ş┼í┼ą na 24 a v┼íetky dostali ter─Źov├Ż okop, striela sa na juhov├Żchod. Postupne sa pripravili obslu┼żn├ę priestory a strelnica sa upravila pre stre─żbu pi┼íto─żov├Żch discipl├şn na 25m a vzduchov├Żch discipl├şn na 10m. Nesk├┤r sa┬ána strelnici vykonali bezbarierov├ę ├║pravy pre pohyb vozi─Źk├írov.Postupne sa strelnica┬á prestavila na celoro─Źn├ę vyu┼ż├şvanie reprezet├íciou SR telesne postihnut├Żch strelcov a strelnica dostala ┼ítyri┬áelektronick├ę ter─Źov├ę s├║pravy.

Samotn├í strelnica sa vybudovala preto, aby mali na┼íi strelci dobr├ę podmienky na tr├ęning a aby sa na strelnici ┬ámohli usporiada┼ą aj s├║┼ąa┼że. Za─Źali sa kona┼ą postupov├ę s├║┼ąa┼że v┼íetk├Żch stup┼łov a rovnako ligy a┼ż po ─Źeskolovensk├║, ve─żk├║ popularitu si z├şskali preteky Vi┼ítuck├ę prasa, medzin├írodn├ę preteky pre telesne postihnut├Żch ┼íportovcov Memorial Katky Brandob├║rovej a prv├ę preteky Svetov├ęho poh├íra telesne postihnut├Żch strelcov v roku 2007, ke─Ć sa v┼íetky discipl├şny strie─żali na elektronick├ę ter─Źe.

┬á┬á┬á┬á Na strelnici vyr├ístla okrem ─Żubo┼ía Siv├íka - dr┼żite─ża n├írodn├ęho rekordu v discipl├şne ┼áM 3x20 aj olympioni─Źka Danka Pe┼íkov├í- juniorsk├í majsterka sveta a Eur├│py , mnohon├ísobn├í majsterka Slovenska. Najjagavej┼í├şch ├║spechov v┼íak┬ádosiahli telesne postihnut├ş strelci. Veronika Vadovi─Źov├í┬á┼ítartovala na paralympijsk├Żch hr├ích┬á2008 v ┼ítyroch discipl├şnach - vo v┼íetk├Żch sa kvalifikovala do fin├íle .Je majsterkou sveta a Eur├│py .

┬áStrelnica pln├ş dve hlavn├ę funkcie: m├┤┼że po─Źas 24 hod├şn denne poskytn├║┼ą kvalitn├Ż tr├ęningov├Ż proces telesne postihnut├Żm, ale aj ostatn├Żm strelcom a z├írove┼ł vhodn├ę podmienky na streleck├ę preteky.
Strelnica m├í 24 stavov pre stre─żbu na 50m s okopom na ter─Źov├Ż servis. Streli┼í┼ąa 1a┼ż 8 je m├┤┼żn├ę variabilne upravi┼ą na stre─żbu pi┼ítolov├Żch dicipl├şn na 25m a vzduchovkov├Żch discipl├şn na 10m- t├íto ─Źas┼ą je zastre┼íen├í a temperovan├í. Klubov┼ła pln├ş nieko─żko funkci├ş: v klasickej podobe ako klubov├í miestnos┼ą na i┼ítrukt├í┼żne posedenia a spolo─Źensk├ę akcie┬á a po─Źas pretekov┬ámiestnos┼ą mo┼żno upravi┼ą na 6 stavov├║ vzduchovkov├║ prev├ídzkov├║ strelnicu.

 

Kontakt: Jozef ┼áirok├Ż┬á
Tel: ─Ź. 0905/596329